top of page

BİYOGRAFİ

 

Arif Ergin, Endüstri Mühendisliği mezunudur. Mezuniyet sonrası atıldığı profesyonel iş yaşamının yanı sıra Ekonomi, İşletme ve Finans alanlarında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatında; İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Enerji, Döngüsel Ekonomi ve Yeşil Ekonomi alanlarında çok sayıda özel ve kamu kurumuna, belediyelere ve uluslararası projelere danışmanlık yapmaktadır. Türkiye’nin ilk ve en önemli çevre ve sürdürülebilirlik projelerine imza atmış ve İklim Finansmanı alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası projeye danışmanlık vermiştir. 

Danışmanlık faaliyetlerinin yanı sıra, STK’lara, üniversitelere ve lise-ilk öğretim kurumlarına yönelik olarak “İklim Değişikliği” ana başlığı altında seminer, eğitim ve konuşmalar düzenleyen İklimBaba Platformu’nun kurucusudur. 

 

Özel hayatında da bir çevre ve dünya gönüllüsü olan Ergin, bilime ve bilinmeyene olan bitmek bilmeyen merakı ile tarih, felsefe, din, bilim ve mimari ile ilgili araştırmalar yapmakta ve romanlar yazmaktadır. Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan ilk romanı Tekvin, 2018 yılının son aylarında piyasaya çıkmış omasına rağmen yılın en iyi ve en çok satan romanları arasına girmiş ve eleştirmenlerden tam not almıştır. 2018 yılında "Bestseller" olmuş ve yılın en iyi 50 Kitabı listesine girebilen tek gizem-gerilim-polisiye romanı olmuştur. 2019, 2020 ve devam eden yıllarda da aynı okunma grafiğini sürdüren Tekvin, okurlardan ve edebiyat kulüplerinden yoğun ilgi görmeye ve ödüller almaya devam eden bir "Long-seller" romana dönüşmüştür.

 

2023 yılında İklim Değişikliği ile ilgili çalışmalarını gençlere yönelik bir kitaba dönüştürmeyi planlayan Ergin, iş hayatının yanında bir hobi olarak yazarlık hayatına devam ederken, çevre ve iklim değişikliği ile ilgili yaptığı çalışmalarla dünyanın daha iyi bir yer olması için mücadeleye devam etmektedir.

 

arif ergin.png
bottom of page